logo
LT EN
arrow left namu statyba arrow right namu statyba

namas namu statyba namas 2 namu statyba namas 3 namu statyba

Namų statyba, renovacija

REnamas. UAB. Stato, renovuoja, konsultuoja. Su mūsų darbais galite susipažinti galerijoje.

Teikiame tinkavimo, mechanizuotu būdu, paslaugas.

 

 

 

 

Apie mus

Esame kvalifikuota savo srities specialistų komanda, teikianti statybos, renovacijos ar remonto paslaugas. Daugiau kaip 20-ties metų patirtį sukaupę statybos inžinieriai, neatsiliekantys nuo naujovių ir tendencijų.

 

Keletas asmeninių patarimų,  renkantis namą ar kažkokį kitą būstą:

  1. Pirmiausia, ką norėčiau patarti pirminėje namų projektavimo fazėje – teisingai įvertinti savo galimybes.

Taip jau istoriškai susiklostę, kad mūsų krašte finansinės galimybės - labai ribotos ir artimiausiu metu stebuklų tikėtis sunku. Todėl namo, ar buto dydis - labai svarbus faktorius. 

Pats pasistačiau 54 m2 dydžio namelį, kuriame gyvename trise. Jaukus, šiltas ir labai taupus. Kadangi statybai išleidau sąlyginai nedaug, galėjau sau leisti visus šiuolaikinio namo privalumus ir patogią sklypo vietą.  Statant tokio dydžio namą reikia stiprios ir stabilios motyvacijos, nes galimi kaimynų, draugų, šeimos narių pašaipūs komentarai. Jei tai negąsdina - turėsite daug privalumų.

Prie „teisingai įvertinti galimybes“, taip pat svarbūs ir pačio būsto architektūriniai sprendimai. Pasitaiko architektų ar dizainerių, siūlančių labai drąsius, dažnai gerokai brangesnius ir nevisiškai į patį užsakovą nukreiptus sprendimus. Bet jokiu būdu neraginu atsisakyti profesionalo paslaugų, raginu priimti jūsų lūkestį atitinkantį pasirinkimą. Dažnai patys užsakovai negali apsispręsti netgi po daugelio eskizų ir variacijų. Tokiu atveju siūlau papildomai sumokėti specialistui ir su naujomis jėgomis ir užsidegimu tęsti kryptingą darbą.

Kitas aspektas – namo ar būsto praktiškumas eksploatacijai. Jei namą ar butą prižiūrėsite patys, derėtų pagalvoti apie praktiškas (neblizgias) dangas grindims ir laiptatakiams, vonių ir virtuvių plyteles, centrinį dulkių siurblį, rekuperatorių dulkėms naikinti, pisuarą vyrams ir daug kitų buitį palengvinančių sprendimų. Bet, žinoma, viskas vėl atsiremia į būsto plotą.

 

2.  Butas ar namas (nepretenduoju į didelį žmonių elgsenos ekspertą). Keletas pamąstymų:

Su šiuo klausimu susiduria labai daug žmonių. Tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų trūkumų ir privalumų. Mano motyvai pakeisti butą į tokio pat ploto namą buvo:

 

Patogesnė gyvenamoji vieta, dėl patogaus visuomeninio transporto,  galimybė neturėti automobilio, arčiau darbas, parduotuvė, vaikų darželis, mokykla, labai užimtiems ar kitaip apribotiems žmonėms - lengvesnė buitis. Likvidesnis turtas, lengvesnis pardavimas, nuoma.

 

Statome patys​

Mūsų kraštų žmonės nuo seno buvo priversti būti labai universaliomis asmenybėmis. Karai, suniokojimai, sunkios finansinės galimybės išvystė universalią visuomenę. Nors aš pats esu už profesionalumą, kur žmogus koncentruojasi į sugebėjimą - dovaną, kurioje jam sekasi ir tobulėja joje - nepaisyti stiprios universalumo dvasios visuomenėje, negaliu. Todėl, žinant, kiek žinių reikia kokybiškai atlikti statybos darbus, siūlau pakviesti specialistą ir pasikalbėti apie jūsų planus, išklausyti nuomonės, išgirsti rekomendacijas kur ir už kiek geriau pirkti medžiagas... Galbūt pažymėti su nivelyru aukščius. Padarytos klaidos, sugaištas laikas, sugadintos medžiagos tikrai brangiau kainuos už meistro konsultaciją.

DAUGIAU
PASLAUGOS

,,REnamas” komanda siūlo šias paslaugas:

  • Pirminė konsultacija;
  • Sklypo ir teritorijos paruošimas;
  • Pamatai;
  • Sienos;
  • Perdanga, denginiai;
  • Stogas.

 

Individualių namų statyba, rekonstrukcija ar remonto paslaugos - viskas prasideda nuo susitikimo ir aptarimo, kas ir suveda suinteresuotas šalis.

Dėl negalėjimo patenkinti savo poreikių ir turint tam galimybes, pirmoji šalis (užsakovas) išreiškia susidomėjimą paslauga, kurią siūlo antroji pusė (rangovas). Rangovas - antroji suinteresuota pusė, kuri turi galimybę ir norą suteikti reikiamas užsakovui paslaugas ir gauti už tai atlygį. Aptaręs projekto viziją, jis turi įvertinti ar sugebės užsakovo sąlygomis suteikti paslaugą.

Užsakovas, išklausęs rekomendacijas, susipažinęs su rangovu (ar juo pasitiki, ar profesionaliai, moraliai jis tenkina sąlygas), ir įvertinęs galimybes, priima sprendimą dėl paslaugos pirkimo.

 

Prieš pradedant statybas būtina teisingai paruošti sklypą. Pirmiausia - augalinio grunto nuėmimas ir sandėliavimas, nes statybų pabaigoje reiks sklypą apželdinti, o augalinis gruntas brangus; tiek finansine prasme, tiek kaip neįkainojamas gamtos turtas.

Anksčiau žmonės statydavo namus ten, kur galima, dabar - kur nori, todėl dažnai sklypas ne visai atitinka lūkesčius ir galimybes statyti naują statinį, arba po to patogiai jį eksploatuoti. Tokie niuansai kaip: įėjimo į namą lygis virš kelio, išėjimas į terasą ar būsimas sklypo planiravimas, reikalauja išankstinių sprendimų, netgi prieš projektavimą ir statybos leidimo gavimą.

,,REnamas” komanda pasiruošusi organizuoti visus su sklypu susijusius tiek paruošiamuosius, tiek užbaigiamuosius darbus.

 

Pamatai - tai pastato dalis, kuri paskirsto ir perduoda apkrovą į žemę. Tai bene brangiausiai remontuojama ir taisoma namo konstrukcija, todėl klaidos ar taupymai nusižengiant technologijai,  šiame etape nedovanotini. Gaila, bet paskutiniu laikotarpiu į šią nišą nusitaikė daug ,,auksarankių”, siūlydami už patrauklesnę kainą atlikti pamatų darbus, bet, po užliejimo betonu, nebesimato nei kokio gylio poliai, nei armatūros kiekis, diametras, mazgų sprendimai, nei betono markė (užsakovo akiai). O ir telefono numeriai, kurie dažnai - vienintelė gija, siejanti jus su meistrais, dažnai po pusmečio nutrūksta pakeitus numerį, ar ,,pametus” telefoną. Mano patarimas būtų: pasikliauti intuicija, neignoruoti jos, žmogų dažnai išduoda veidas, žmogus su žalingais įpročiais nepaslėps savo ,,hobio”, o alkoholio ar kita vergovė neišvengiamai atsilieps darbo supratime, kokybėje ar sąžiningume. Toks pasakymas kaip: „visą gyvenimą dirbu ir visi patenkinti“, reiškia, kad ir jūs turėsite būti patenkinti, kas be nutiktų. Kita grupė žmonių - tai nepatyrusios, į rinką besiveržiančios dėl finansų ar tiesiog jaunų entuziastų brigados, kurios savarankiškai nepajėgios kokybiškai atlikti užduočių, teisingai reaguoti į iškilusius iššūkius. Jei visgi samdote tokius žmones, pasirūpinkite kvalifikuota priežiūra.

Pamatų tipą būtinai turi parinkti specialistai.

,,REnamas” komanda turi sukaupusi nemažą įvairių tipų pamatų įrengimo patirtį. Pritrūkus kompetencijos bendradarbiauja su įvairiais specialistais, konstruktoriais.

 

Sienos name būna: laikančios apkrovą ir pertvarinės (laikančios save). Individualių namų lauko sienos mūsų krašte dažniausiai yra laikančio tipo, todėl labai svarbu, kad jos būtų stiprios ir ilgaamžės - tai svarbiausia jų paskirtis, ir tik po to šiltos, dekoratyvios, ekologiškos ar pasižyminčios kitomis savybėmis.

Laikančių sienų pagrindinė paskirtis - perduoti pačių sienų, perdangų (ir visko, kas ant jų) apkrovas ir stogo svorį (per pamatus) į žemę. Todėl stiprumas ir ilgaamžiškumas yra pagrindinė laikančių sienų savybė.

Pertvarinės sienos yra save laikančios ir apkrovos nuo kitų konstrukcijų neperduodamos joms. Atlieka atitvarinę, garso izoliuojančią ar dekoratyvinę funkciją.

REnamas“ komanda turi sukaupusi nemažą įvairių tipų sienų įrengimo patirtį.

 

Perdanga - tai konstrukcija, kuri paskirsto horizontalias aukšto apkrovas ir per sienas, kolonas ar pamatus perduoda jas į žemę.

Perdangos būna: medinės, metalinės, gelžbetoninės ir t. t. Gali būti sudėtinės (kai naudojamos įvairių medžiagų skirtingos savybės). Kad ir kokia perdangos konstrukcija - svarbu, kad būtų stipri, stabili ir ilgaamžė.

Denginys – tai stogas be pastogės, kitaip tariant - paskutinio aukšto lubos, perdanga, virš kurių yra laukas. Denginiai, kaip ir perdangos būna įvairių konstrukcijų.

,,REnamas” komanda turi didelę patirtį įvairių perdangų ar denginių montavime.

 

Apie stogą ir stogų tipus galima labai plačiai parašyti, bet šio straipsnio tikslas ne toks.

,,REnamas” komanda montuoja ir restauruoja įvairių tipų stogus. Ilgametė patirtis padeda darbus atlikti kokybiškai ir patikimai, pagal naujausias technologijas.